Pokud si chcete půjčit peníze u soukromé finanční společnosti, vyplatí se opravdu pečlivě vybírat. V současnosti na trhu působí i mnoho podvodných společností, které na vás chtějí jen zbohatnout. Abyste se jim úspěšně vyhnuli, řiďte se desaterem půjček, které představuje základního průvodce při žádosti o půjčku.

Žádné poplatky předem

Když žádáte o půjčku, nikdy neplaťte žádné peníze předem. Žádost i její schválení by vždy měly být zdarma. Jestliže po vás finanční společnost chce tisíce korun za nejistý výsledek, dejte ruce pryč.

Pozor na skryté poplatky

Abyste se při sjednání půjčky vyhnuli i skrytým poplatkům, které se nemusejí platit s předstihem, ale často se váží k půjčce až po jejím schválení, důkladně si přečtěte smlouvu. I pokud ji nedostanete podepsanou do ruky, měla by být spolu s obchodními podmínkami a se sazebníkem dostupná na webu společnosti.

Nevolejte na placená čísla

Některé finanční společnosti poskytují půjčky pouze telefonicky. Obnáší to, že musíte zavolat na číslo a domluvit si podmínky půjčky. Pokud už budete chtít někam volat, prověřte si, zda číslo není placené. Stačí, když si ho vyhledáte na internetu a hned budete vědět více.

Splácejte zodpovědně

Již při žádosti o půjčku je potřeba pečlivě zvážit, zda budete mít dostatek prostředků na její splácení. Pokud totiž půjčku splácet nebudete, můžete se dostat ještě do větších problémů. Krátkodobé vypůjčení peněz bez dlouhodobého plánu vaše finanční problémy nevyřeší, ba naopak je spíše ještě zhorší.

Kontrolujte podvodnepujcky.cz

Na webové stránce podvodnepujcky.cz si můžete ověřit, zda s vámi vybranou finanční společností neměl už někdo problémy. Pokud tam firmu nenajdete, je šance, že její jednání bude v pořádku. Když se o ní negativně diskutuje, dejte raději ruce pryč.

Najděte si seriózního poskytovatele

Jestliže si chcete sjednat nebankovní půjčku, vybírejte pouze mezi seriózními poskytovateli, u kterých je minimální riziko, že se spálíte. Pokud i ostatní lidé jsou se službami společnosti spokojeni, pravděpodobně budete i vy.

Pojistěte se

Mnohé finanční společnosti nabízejí ke svým půjčkám také pojištění schopnosti splácet. Jestliže máte možnost, určitě doporučujeme ho uzavřít. Takto si totiž zajistíte, že když budete mít nenadálý výpadek měsíčního příjmu, nikdo po vás dlužné peníze nebude vymáhat.

Když nepotřebujete, nepůjčujte si

Ještě před žádostí o půjčku si udělejte důkladnou analýzu svých příjmů a výdajů. Pokud například generujete dostatečnou finanční rezervu, je zbytečné si půjčovat. Rovněž se můžete podívat, zda by bylo reálné výdaje nějak snížit, abyste se půjčce vyhnuli, aniž by na tom utrpěla vaše životní úroveň.

Přečtěte si smlouvu a obchodní podmínky

Základem při sjednání půjčky je přečtení si smlouvy, sazebníku a obchodních podmínek. Z nich totiž zjistíte mnoho informací o své půjčce i o finanční společnosti. Nikdy neuzavírejte nic, co si neprostudujete. Ideálně můžete smlouvu předložit i nějakému právníkovi.

Zjistěte co nejvíce informací o půjčce

Informace k půjčce zjišťujte nejen z webu finanční společnosti, sazebníku a obchodních podmínek, ale přímo se poskytovatele zeptejte na vše, co vás zajímá. Jaké jsou podmínky pro prodloužení splatnosti půjčky nebo zda je možné ji naopak splatit předčasně. To vše chtějte vědět s předstihem.