O americkou hypotéku nemusíte žádat pouze v bancePotřebujete nutně větší částku peněz ať již na zakoupení nebo opravu domu či na nákup auta? Rádi byste splatili předcházející nevýhodné půjčky a spláceli méně, navíc byste rádi získali nějaké finance navíc? Můžete ručit nemovitostí, ale banka vyžaduje jasnou účelovost hypotéky nebo vám půjčit nechce? Právě pro takové účely vznikla americká hypotéka, kterou nabízejí jak banky, tak nebankovní poskytovatelé. Jedná se o neúčelový úvěr s výhodným úrokem, nikdo tedy nebude zkoumat, jak s prostředky získanými prostřednictvím americké hypotéky naložíte.

Vyšší částky získáte bez problémů

Klasický bankovní či nebankovní úvěr vám sice nabídne vyšší finanční částku, ovšem nároky, které na žadatele klade banka, bývají přísné. Základními podmínkami u většiny poskytovatelů je doložení výše příjmů, dostatečná bonita žadatele, minimum předešlých závazků a samozřejmě registr dlužníků bez negativního zápisu. Ani schvalování nebývá rychlé a bez problémů, je potřeba dokládat další dokumenty a na konečný výsledek si žadatel počká několik dní. Pokud má nabízený úvěr nižší úrokovou sazbu, bývá často požadováno i doložení účelu. Tyto problémy u americké hypotéky odpadají. Finance lze získat snadno zástavou nemovitosti, která může být i ve vlastnictví třetí osoby.

Jak vše probíhá?

Po výběru vhodného poskytovatele si připravíte požadované doklady. Jedná se především o

  • doklady totožnosti
  • výpis z katastru nemovitostí
  • nabývací titul k nemovitosti
  • odhad ceny nemovitosti (ten často nabízí poskytovatel americké hypotéky zdarma)
  • pojištění nemovitosti, které bude vinkulováno ve prospěch věřitele

Je-li požadováno prokázání schopnosti splácet, pak bude nutné potvrzení příjmů od zaměstnavatele nebo daňové přiznání. Po přijetí dokladů poskytovatel americkou hypotéku v požadované výši schválí nebo zamítne. Vše proběhne rychle, jen na vklad zástavního práva na katastru nemovitostí si budete muset počkat – podle NOZ musí být dodržena lhůta jednoho měsíce.

Americká hypotéka bez kontroly registrů dlužníků

Na rozdíl od banky vám nebankovní poskytovatelé mohou nabídnout mírnější podmínky a popřípadě upravit americkou hypotéku na míru s individuálními parametry. Vypůjčit si můžete do 70 % hodnoty nemovitosti, ale někteří poskytovatelé nabízejí i možnost zapůjčení 90 – 100 % hodnoty zástavy. Pak ovšem nejsou podmínky tak výhodné. Výjimkou nejsou ani nabídky, u kterých není třeba prokazovat příjmy a nekontrolují se ani registry dlužníků. Zde mají šanci na získání americké hypotéky i ti, kteří v minulosti nespláceli úplně pravidelně. Pokud chcete ušetřit na poplatcích, využijte výhodné akční nabídky, které se na trhu půjček pravidelně objevují.